V stredu 1. decembra 2010, tesne po prvej Adventnej nedeli si TV Markíza na Slovensku dovolila prazvláštny experiment. V populárnej relácii Modré z neba, založenej na biznise s ľudskými osudmi a emóciami divákov, sa ako príbeh číslo tri objavil nevšedný „sobáš“ dvoch homosexuálov, Milana a Vierdu.
Príbeh do relácie Modré z neba údajne „posunula“ Milanova priateľka. Pozrime si celkový scenár. Babičky, ktoré pri „Modrom z neba“ rady slzíte, podržte sa,
Vilo Rozboril prijme list, na základe ktorého sa vyberie za dvomi mužmi, ktorých spája údajná „láska“, a chcú sa „vziať“. Na otvorenej scéne, kde Vilo Rozboril tento príbeh oznamuje, sa ozve silný potlesk. To akože ma prispieť k atmosfére tolerancie „lásky“ dvoch pohlavne rovnakých indivíduí. Ďalej pristupuje na scénu Milan, ktorý akosi „prekvapí“ v réžii Markízy svojho miláčika, českého občana Vierdu s vystrojením exkluzívneho „sobáša“ – pretože len v Česku je to (zatiaľ) dovolené. Príbeh pokračuje cez romantický príchod kočom na radnicu, kde sa títo dvaja muži „vezmú“. Plachý bozk „mladomanželov“ , ktorý „Vierda“ ospravedlňuje tým, že „nechcú budiť pohoršenie“, má akože tiež navodiť sympatie ku týmto dvom mužom, ktorí sa „berú“ vymieňaním si prsteňov a sľubom manželstva.
Na „svadbe“ sa zúčastní Milanova matka, ktorá svoju prítomnosť zdôvodňuje, „je to môj syn a ja si za ním budem preto stáť“ – čo je vcelku sympatické, ale nijako tým neodobruje synov krok. Otec pošle slivovicu, ale na „sobáš“ nepríde. Rodičia Vierdu tento krok absolútne ignorujú. Vilo Rozboril, očividne dojatý, sa snaží všetko upratať ako príbeh lásky, ktorej by mal každý porozumieť.
Na záver prichádza speváčka Sisa Sklovská, ktorú Milan zbožňuje a obom „partnerom“ želá všetko najlepšie. Tá Sisa Sklovská, ktorá sa nedávno hrnula do vystúpenia v Šaštínskej bazilike Sedembolestnej Panny Márie a jej odmietanie zo strany Cirkvi sa mediálne bralo ako takmer diskriminácia: Sisa Sklowská povedala. „Ja mám z toho veľmi dobrý pocit„ (rozumej zo svadby Milana a Vierdu) a pokračovala „chcela by som vám zaželať lásku, a aby ste spolu boli šťastní“.
Záverom:
Bol tento príbeh v relácii Modré z Neba náhodou? Prečo Markíza riskovala v celkovo populárnej relácii, že týmto príbehom u slovenských divákov úplne prepadne? Kto bol za tým? Koľko za to protagonisti zinkasovali? Alebo – bol to naozajstný príbeh, alebo len objednaná inscenácia?
Nuž, na to sa asi odpovede nedočkáme. Po fiasku z 22 mája .2010 – kedy na Hviezdoslavovom námestí bola homosexuálna GAY PRIDE nútená odísť za Dunaj, to bol prvý pokus o rehabilitáciu snahy, za ktorou boli zástupcovia veľvyslanectiev rôznych štátov, rôznych lobistických skupín a samozrejme slobodomurárski finančníci.
Čoho sa dočkáme najbližšie? Vilo, azda sa nedomnievaš, že si sobášom dvoch gayov rozplakal Slovensko? Skôr sa priprav na to, že si svoje populárne Modré z neba posunul na smetisko dejín.
Anton Selecký
P.S. Prosíme o ospravedlnenie zlej kvality obrázkov – boli fotografované priamo z televíznej obrazovky
Na dôvažok:
„Homomanželství“ prosazují zadními dveřmi do celé Evropské unie
Hrubým porušením principu subsidiarity a diktátorským způsobem schválil Evropský parlament v úterý 23. listopadu 2010 usnesení, podle něhož by se měly v budoucnu postavit na roveň perverzní vztahy a přirozené manželství. Členské státy EU mají být v budoucnu donuceny k „vzájemnému uznání listin týkajících se rodinných stavů“.
Takříkajíc zadními dveřmi má být prosazena např. v Německu dosud znemožněná úplná právní rovnost manželství a rodiny s „homopřátelstvím“, které odporuje přírodě, pokud se podaří prosadit vůli Evropského parlamentu.
Akční plán, který byl v úterý schválen většinou v Evropském parlamentu, si chce podřídit kompetence členských států EU v rámci zákonných úprav manželství a rodiny pod diktaturu Evropské unie. To je závažné porušení principu subsidiarity, který je, alespoň na papíře, také platný v EU.
Členské státy EU budou na základě tohoto schváleného usnesení nuceny bez ohledu na vlastní právní úpravu homosvazků uznat statut „manželů“ také homosexuálním párům, které se „oženily“ např. ve Španělsku, v Belgii nebo v Holandsku, pokud se pak přestěhují do jiné členské země.