OROL TV: Košice 22. septembra 2013 – Slávnosť života, rodiny a morálky

179

Milí priatelia, ešte sa vraciame k nedeľnému Pochodu za život svojím zostrihom. Pravdu povediac, Slováci prekvapili, takže aj liberáli zostali stáť s otvorenými ústami, kým sa opäť dostali do  „normálu“ svojej _ZAR0527protirodinnej agendy.

Nefandime si – Pochod za život v Košiciach nevzal vietor z plachát bruselskému tlaku kultúry smrti a antimorálky.

Veď v samotnom Francúzsku štát odignoroval miliónový pochod demonštrantov proti homosexuálnym zväzkom.

Dôležité bude, aby Pochod za život v Košiciach sa nestal akousi jednorazovou „sviečkovou manifestáciou“. Pretože dnes nie sme v roku 1988, ale v úplne inom nebezpečenstve ako za komunizmu.

Je potrebné, aby sa v tomto trende pokračovalo a aby sa tlak na štát v tomto smere stupňoval.

Presne tak, ako to povedal Marek Michalčík z Fóra života na záver Manifestu, prečítanom na Pochode za život v Košiciach:

Naše úsilie nie je jednorazovým počinom, ale pevným rozhodnutím vytrvať v úsilí, aby sme spoločne dosiahli tieto ciele. Nech nám v tom Pán Boh pomáha!

Ani 80 000 ľudí nepresvedčilo poslanca Martina Poliačika (SaS),

propagátora marihuany, o potrebe Zákona na ochranu rodiny..  

Viac na rozhlase Slovensko: 

http://213.215.116.181:8001/slovensko/2013-09-25/12-Z_prvej_ruky-12-30.mp3

 

Rosaria Z lesby kresťankou

Citát:   „A čo ak to všetko je pravda? A čo, ak Ježiš je skutočne vzkriesený Pán?“

 „Ako presvedčená ľavičiarka a lesbická profesorka som kresťanmi totálne pohŕdala.“ Tak začína svoje svedectvo Rosaria Champagne Butterfieldová, ktorá sa nedávno obrátila. Toto jej svedectvo bolo uverejnené v blogu  „Bez Boha nič nemá zmysel“.

Butterfieldová rozpráva, že predtým jej meno Ježiš vždy zostalo trčať v hrdle. „Bolo úplne jedno,  ako tvrdohlavo som sa pokúšala ho akosi pochopiť. Tí, čo sa k tomuto menu priznávali, vyvolávali môj hnev a súčasne môj súcit.“ Rosaria bola

na najlepšej ceste ako profesorka angličtiny a výskumu feminizmu stať sa skutočne radikálnou a okrem toho zapálenou prívrženkyňou filozofií Freuda, Hegela, Marxa a Darwina. Pôvodne lesbická profesorka chcela potom skúmať „politiku nenávisti“ veriacich pravičiarov voči homosexuálom. „Aby som to mohla urobiť, musela som si prečítať tú knihu, ktorá podľa mojej mienky toľkých ľudí vykoľajila: Bibliu. Pri hľadaní učiteľa a znalca Písma, ktorý by ma pri mojich rešeršiach podporil, začala som svoj prvý útok na „trojicu“: Ježiš, republikánska politika a patriarchát, vo forme článku v miestnych novinách o Promise Keepers.“

Ako reakciu dostala

v r. 1997 mnoho listov, súhlasných aj nenávistných. Jeden list, ktorý však dostala, bol od farára Reformovanej syrakúzskej presbyteriánskej cirkvi. Bol to dobrotivý a súčasne vyzývajúci list. Ken Smith kládol otázky ako: „Ako ste dospeli k svojmu hľadisku? Odkiaľ viete, že máte pravdu? Veríte v Boha?“ Článok nekomentoval, ale žiadal Butterfieldovú, aby svoje teórie doložila dôkazmi. „Nevedela som, ako mám na to reagovať a list som odhodila. Neskôr v noci som ho však opäť vylovila z koša a položila znova na písací stôl, kde na mňa týždeň zazeral,“ píše neskôr.

Začal sa proces

premýšľania. Nakoniec profesorka prijala pozvanie pastora. Butterfieldová chcela toto stretnutie využiť na ďalšie rešerše, no všetko prišlo inak. Spriatelila sa s pastorom a jeho rodinou. „Nesprávali sa ku mne ako k vydedencovi. Keď sme spolu jedli, modlil sa Ken spôsobom, o akom som nikdy predtým nepočula. Jeho modlitby boli vrúcne a dôverné.“

Pastorov obraz Boha na ňu urobil silný dojem. Butterfieldová začala čítať Bibliu. Jej lesbická partnerka ju varovala. „Čítanie Biblie ťa zmení“. Ona zašepkala: „A čo ak to všetko je pravda? A čo, ak Ježiš je skutočne vzkriesený Pán? A čo, ak sme všetci uviazli v kaši?“

Isté nedeľné ráno

vstala Butterfieldová potom z postele svojej milenky a odvtedy pravidelne navštevovala kostol Syrakúzskeho reformovaného presbyteriánskeho spoločenstva. Zápasila s otázkou, či chce homosexualitu naozaj chápať z pohľadu Boha. „V ten večer som sa modlila, dlho – až do svitania. Položila som si úprimnú otázku: som naozaj lesba, alebo mám iba falošnú identitu? Ak Ježiš dokáže svet rozseknúť vo dvoje, nebol by potom schopný vyniesť na svetlo moju pravú identitu? Kto som ja? Kým mám byť v Božích očiach?“

O niekoľko dní

neskôr dospela ku viere v Ježiša Krista. „Ježiš triumfoval, a ja som bola zlomená. V celej svojej slabosti som verila, že keď Ježiš zvíťazil nad smrťou, dá do poriadku aj môj život. Bol vo mne hlboký zmätok. Nechcela som stratiť všetko, čo mi bolo milé. Bolo to však, akoby Boží hlas spieval nádejuplnú radostnú pieseň lásky medzi troskami môjho rozbitého sveta.“

Nakoniec sa Rosaria rozišla s lesbickou partnerkou a neskôr sa vydala. Dnes žije s manželom v Severnej Karolíne. –zg-

http://www.thechristiannetwork.com/rosaria-butterfield-lesbian-professor-turns-to-christ/