Monitoring: Privatizácia „sviečkovej“ (?) O čo ide v amnestiách, Budajova temná minulosť, Arcibiskup sýrskeho Homsu: Vstup Ruska do Sýrie mnohé zmenil

2415

Monitoring:

Organizátor Sviečkovej demonštrácie z marca 1988 sa ohradil voči (vraj) straníckej propagande Mariana Kotlebu.

Počas 29. výročia Sviečkovej demonštrácie sa už tradične zíde niekoľko desiatok ľudí, ktorí si spomenú na najdôležitejšiu politickú demonštráciu od pohrebu Jana Palacha po potlačenie študentského pochodu 17. novembra 1989 na Národní tříde vo vtedajšom Československu. Tento rok sa na spomienkovom podujatí vyskytlo viacero sympatizantov Kotlebovej strany vrátane samotného poslanca a predsedu tejto strany.  (Vážení, vy nepoznáte Kotlebu, ktorý tam nebol?)

Organizátor Sviečkovej demonštrácie z marca 1988 František Mikloško, František Neupauer zo združenia Nenápadní hrdinovia, Alžbeta Vojtková zo združenia Máriina doba a Katarína HulmanováPavlom Kosseyom z Fóra kresťanských inštitúcií vydali spoločné vyhlásenie, ktorým vyjadrujú osobný protest proti sympatizantom Kotlebovej strany, ktorých účasť so straníckymi transparentmi narušil tradičný ráz akcie… Viac na:

https://www.postoj.sk/22468/kotleba-a-svieckova-demonstracia

„Narušenie“  spomienky na sviečkovú manifestáciu

A toto je čo, pán prezident, súkromný „postoj“? (Súdruh otec pána prezidenta ako funkcionár  KSS monitoroval účastníkov levočských pútí za socializmu.)

Od Sviečkovej manifestácie ubehlo už 27 rokov. Pri pamätníku v Bratislave zapálil medzi prvými sviečku prezident Kiska.

Prezident Andrej Kiska zapálil sviečku pri pamätníku Sviečkovej manifestácie v Bratislave.

http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/svieckova-manifestacia-ma-vyrocie-prezident-kiska-zapalil-sviecku.html

Privatizácia sviečkovej (?)

http://alianciazanedelu.sk

Ohlas čitateľa

Neviem na čo sa organizátori sviečkovej akcie 2017 sťažujú. Veď letákom pozývali k účasti na toto podujatie všetkých kresťanov. Ubezpečujem Vás, že tí ktorí tam boli so zástavami ĽSNS a pútačmi : „Dedičstvo otcov zachovaj nám Pane“,  „ Panna Mária pomôž nám zachrániť  kresťanstvo na Slovensku “,  „ Herci bývali svedomím národa, dnes ich zaujíma len mamona“, boli všetci kresťania a dobrí národovci.

Len tak na okraj, KDH sa asi len ťažko zmierňuje s tým, že sa nedostalo do parlamentu. Porozmýšľajte, prečo tomu tak je. Možno prídete na niečo podobné ako ja. Asi si to nezaslúžili. Veď ako mohli ich predstavitelia v roku 1992 hlasovať proti vzniku samostatnej zvrchovanej Slovenskej republiky ? Ako sa mohlo stať, že hneď po vzniku Slovenskej republiky sa uchádzali byť v zákonodarných, výkonných a súdnych orgánoch štátu, ktorých existenciu si nepriali. Ako môže KDH znevažovať identitu Prvej Slovenskej republiky – prvého Slovenského štátu a jej prezidenta – kňaza Thdr. Jozefa Tisa ? Bez prvej Slovenskej republiky by  nikdy nevznikla terajšia Slovenská republika.

Zazlievam mnohým cirkevným hodnostárom aj niektorým kňazom, že nevedia vyjadriť svoj jednoznačný postoj k prvej Slovenskej republike a k nášmu prvému prezidentovi Jozefovi Tisovi. Poznám vysokých cirkevných predstaviteľov a mnoho kňazov, ktorí majú k tomuto obdobiu kladný vzťah, a neboja sa  ho prejaviť v kruhu ľudí ktorým dôverujú, ale inde radšej mlčia a verejne sa nevyjadrujú. Podobne je to s obdobím po roku 1945, po februárových udalostiach roku 1948, po období hľadania triedneho nepriateľa, zatvárania a vraždenia a postihovania nevinných, obdobia normalizácie atď., až do roku 1989.

Mnohí ústavní a vládni činitelia sú bývalí komunisti, štbáci a teraz sú tam už aj ich potomkovia. Nevadí  Vám, že mnohí takýto ľudia chodia a dostávajú pozvánky na významné  kresťanské podujatia, že sedia na VIP miestach v prvých radoch pred televíznymi kamerami, podávajú si ruky predstaviteľmi cirkví a vo svojich verejných vystúpeniach si „ spomínajú“ ako vo svojej mladosti miništrovali, boli na prvom svätom prijímaní, na birmovke, atď. Na obdobie keď oduševnene bojovali proti kresťanstvu si nespomínajú a nespomínajú si ani na sviečkovú manifestáciu z roku 1988, ktorej sa zúčastnili, ale nie vo farbách kresťanov, ale ako príslušníci štátnej moci, ktorí mali túto manifestáciu násilným spôsobom zlikvidovať. Chcem nás všetkých poprosiť, spomeňme si na Svätoplukove prúty, na našich otcov a dedov, ktorí v dobrom aj v zlom verili v Boha, modlili sa a poctivo pracovali, aby  budúcim generáciám zanechali čo najväčšie  duchovné, hmotné a nehmotné dedičstvo.

Vyzývam Vás zjednoťme sa v záujme zachovania kresťanstva, identity národa a identity nášho štátu. Spoločne sa modlime a prosme nášho Pána : dedičstvo otcov zachovaj nám Pane.   Vladino

Kotleba, Mečiar, amnestie a pár konšpirácií. . .

Všetky tieto moje myšlienky sú len obyčajnými konšpiráciami, preto ak nechcete, tak ich ani nečítajte…

Všetky tieto moje myšlienky sú len obyčajnými konšpiráciami, preto ak nechcete, tak ich ani nečítajte…

Čo majú páni Kotleba a Mečiar spoločné? Na prvý pohľad možno nič…
Ale štvavá kampaň voči obom, démonizovanie ich samotných a ich politických názorov je práca tých istých ľudí, mnohí z nás si to neuvedomujú. Sú to ľudia, ktorí pripravili prevrat a v podstate vlastnia Slovensko…
Prečo ľudia nevidia, že M. Kotleba aj s jeho stranou sa stávajú prostriedkom k nastoleniu novodobej totality u nás? Neustále medializovanie jeho osoby a vyrábanie káuz aj tam kde nie sú, mu prináša čoraz viac sympatizantov a možných voličov a dokonca aj možné víťazstvo vo voľbách.
Nedávno zverejnené informácie, že vláda a armáda USA u nás chce preinvestovať 5 miliónov dolárov na “opravu letiska v Kuchyni” sa skryla v množstve nič nehovoriacich správ a mnohé portály sa ani nesnažili ju uverejniť.
Je normálne, aby cudzia vláda a jej armáda investovali milióny do objektov na území “samostatnej a zvrchovanej” krajiny?
Čo to pre nás znamená? Len to, že nie sme ani samostatnou, ani zvrchovanou krajinou… A prítomnosť vojakov cudzej krajiny znamená, že sme ich majetkom… Ak by sa podarilo uskutočniť scenár, že M. Kotleba by mal úspech vo voľbách, tak nás čakajú veľmi smutné chvíle…
V. Mečiar a jeho vláda boli prekážkou odovzdania moci a majetku tým, ktorí tejto krajine naozaj vládli. Nemohli spochybniť voľby v ktorých vyhral, tak si museli počkať do budúcich, inak by ľudia neverili, že tu máme slobodu a demokraciu.
Dlhodobo pripravovali bicyklový prevrat. Jeho hlavní protagonisti sa usilovne chodili vzdelávať. Vedeli, že Slováci sú národ chamtivčekov a skočia na prísľuby dvojnásobných platov. V podstate to zachránilo túto krajinu od krviprelievania, mohli sme skončiť ako na Balkáne…
Verím tomu, že to pochopil aj V. Mečiar a preto znášal osočovanie, urážanie, zosmiešňovanie nielen jeho osoby, ale aj jeho rodiny.
Dokonca aj takú frašku ako bol “útok na Elektru”…
To, aké majetky mali v tej dobe tí, ktorí sa tvárili že demokraticky vládnu na Slovensku, bolo tabu…
Neustále otváranie zrušenia “Mečiarových amnestií” je politickým divadlo a možno aj snahou zastrašiť Slovákov a ukázať im, kto vlastní Slovensko aj s nimi.
Donekonečna v médiách omieľaná vražda R. Remiáša a to, že nebola vyšetrená je len obyčajnou provokáciou. Koľko vrážd nebolo na Slovensku doteraz vyšetrených?
Včera bolo v jednej diskusii spomenuté meno J. Duckého, ani jeho vražda nebola nikdy poriadne vyšetrená. Pamätám si, ako sa média živili na jeho smrti ako hyeny, stále uverejňovali obrázky jeho mŕtveho tela, bez ohľadu na jeho rodinu, aj keď tie v podstate nemali byť uverejnené, pretože boli dokumentáciou trestného činu. Mohlo sa tak stať jedine v tom prípade, že médiá dostali na to príkaz a povolenie zhora, aby takýmto spôsob verejne zastrašili ľudí… Tí ktorí to mali pochopiť, to pochopili…
Ako je možné, že podozrivý z tejto vraždy je celé roky na Ukrajine?
Všetko so všetkým súvisí a ľudia v našej republike ani netušia, čo sa tu v skutočnosti deje a že žijú v totalite…
Viem, že na Pravde sa rušia blogy…
Ak zrušia aj ten môj, nájdete moje písmenká niekde inde, ak “nezrušia” aj mňa…
Zastrašovanie a vyhrážanie sa, v tejto krajine prišlo znova do módy…
Každému z nás sa môže stať, že dostane “ponuku, ktorá sa neodmieta”….
Sloboda a demokracia a hlavne sloboda slova v našej republike skutočne prekvitá…

PS. Vďaka antisimurdaa, že si si spomenul na J. Duckého…

http://devana.blog.pravda.sk/2017/03/17/kotleba-meciar-amnestie-a-par-konspiracii/

BUDAJOVA TEMNÁ MINULOSŤ

Na šachovnici sa rozohral útok na suverenitu štátu a jeho spochybnenie v morálnej i politickej rovine   TEXT LENKA EREMIÁŠOVÁ  (na obr.)

FOTO JANA BIROŠOVÁ
DÁTUM 26.03.2017

V jednej pasáži kultového filmu Vykúpenie z väznice Shawshank sa hlavného predstaviteľa Andyho Dufresneho spoluväzeň Red pýta, prečo zabil svoju starú. Ten odpovie, že to neurobil. Na to jeho parťák poznamená, že Andy do väzenia zapadne, pretože v Shawshanku sú všetci buď nevinní, alebo to ich advokát pokašľal. Keby sa Andyho príbeh neodohrával v roku 1947 v Amerike, ale na Slovensku v roku 1998, možno by sa na neho bolo usmialo šťastie: Vladimír Mečiar by mu udelil amnestiu. Istotu by však nemal – po 19 rokoch by sa na scéne objavil ponovembrový tribún Ján Budaj, ktorý by mu tú amnestiu chcel zrušiť. Médiá, opozícia i mimovládne organizácie tohto frustrovaného politika v jeho konaní podporujú a nikomu z nich vôbec neprekáža jeho krivosť. Morálne nečistý Ján Budaj je evidovaný ako agent ŠtB pod číslom 23 214 s krycím menom Domovník. Rada by som poznala odpoveď proamerického „demokrata“, prezidenta Andreja Kisku, či treťosektoráka Pavla Demeša, ako sa vyrovnávajú s temnou minulosťou Domovníka.

A možno je odpoveď celkom jednoduchá. Práve preto, že je Budaj vydierateľný, plní nie spoločenskú, ale protislovenskú objednávku. Najsmutnejšie na celej záležitosti je, že Západom plateným mimovládkam, niektorým angažovaným novinárom a opozičným politikom už asistuje aj vládna koalícia. Predseda vlády a predseda parlamentu sa hrdia titulom doktor práv a pritom veľmi dobre ešte zo školských lavíc vedia, že amnestia je nezrušiteľná, nech ide o kohokoľvek. Amnestia je vo svojej podstate amorálna, lebo odpúšťa tresty, zastavuje trestné konania alebo individuálnou milosťou zahladzuje odsúdenie. Ak je raz udelená, zaniká trestná činnosť aj trestná zodpovednosť. Zrušením amnestií vládna koalícia i opozícia vytvoria precedens a zasiahnu do trojdelenia moci, právnej istoty a základov štátnosti. Eticky ani politicky s milosťou pre Michala Kováča ml. nesúhlasím, tak ako ani s amnestiami Vladimíra Mečiara, ale status quo treba rešpektovať. Navyše tu môže ísť o väčšiu hru, vysoko presahujúcu Slovenskú republiku. Na šachovnici sa rozohral útok na suverenitu štátu a jeho spochybnenie v morálnej i politickej rovine. Dlhé roky sa spochybňuje prvá Slovenská republika a doživotne si tu pre ňu všetci sypeme popol na hlavu. Nejde o paralelu? Nemajú čechoslovakisti, ktorí nikdy nechceli, aby vznikla samostatná Slovenská republika, plán?

Vhodná zámienka môže byť práve kriminalizácia Mečiara ako zakladateľa štátu, čím sa spochybní akt vyhlásenia štátnosti, suverenity a nezávislosti Slovenskej republiky z roku 1993. Nie je namieste obava, že o svoj štát môžeme opäť prísť? Protislovenská kampaň, ktorá sa tu rozpútala, má stále tých istých bojovníkov – Fedora Gála, Pavla Demeša, Ivetu Radičovú, Magdu Vášáryovú, Jána Budaja, Milana Kňažka a dnes aj súčasného prezidenta Andreja Kisku. V podstate 24 rokov od vzniku štátu neprestal zápas o charakter Slovenskej republiky. A túto skutočnosť by si mal uvedomiť každý prezieravý politik, neustupovať tlaku médií, mimovládiek a opozície, ohrozujúcich existenciu slovenskej štátnosti.

http://www.extraplus.sk/clanok/budajova-temna-minulost

Sýrsky arcibiskup Arbach: Zásah Rusov v našej krajine mnohé zmenil

Čaká vojnou zmietanú Sýriu budúcnosť s Baššárom al-Asadom alebo bez neho? Kresťanský duchovný z tejto krajiny si myslí, že by bolo lepšie, keby prezident pri moci zostal.

V Sýrii pred vojnou vedľa seba bez problémov žili kresťania aj moslimovia. Aj preto si uznávaný sýrsky arcibiskup myslí, že v tejto blízkovýchodnej krajine nie sme svedkami občianskej, ale medzinárodnej vojny, ktorá sa len odohráva na sýrskom území.

„Nachádzajú sa tam totiž teroristi z osemdesiatich rôznych krajín,” upozorňuje Jean – Abdo Arbach, arcibiskup melchitskej gréckokatolíckej cirkvi z Homsu v Sýrii.

Aktuality.sk ho zastihli na Slovensku, kam ho pozvala organizácia Pomoc trpiacej cirkvi (Aid to The Church in Need).

Čo je to demokracia?

Arcibiskup tvrdí, že pred konfliktom krajina prosperovala. Na otázku, či by vtedajšiu Sýriu označil za demokratický štát, ale odpovedá protiotázkou: „Ktorá krajina má úplnú demokraciu?”

Podľa neho musíme rozlišovať medzi arabskými a európskymi krajinami. Také merítka ako používa Západ v jeho regióne celkom neobstoja.

Niektoré tamojšie krajiny majú čiastočnú demokraciu a slobodu.

„Napríklad v Saudskej Arábii žena nemôže ani riadiť auto. Má takýto štát demokraciu? V Sýrii ženy môžu nielen riadiť auto, ale aj zastávať funkcie vo vláde, môžu byť advokátky, učiteľky,” pripomína Jean-Abdo Arbach.

Asad ako lepšia možnosť

Jean – Abdo Arbach si myslí, že zo spomínaných dôvodov by pre Sýriu bolo lepšie, keby pri moci zostal prezident Baššár al-Asad. Ak by odišiel, tak by sa situácia podľa arcibiskupa skomplikovala.

„Ja som Asada nikdy osobne nevidel, ale pre nás je to lepšia možnosť. Je to ako v rodine. Predstavte si, že deti zostanú doma samé bez rodičov. Čo sa tam potom deje? Čo robia?”

Kresťanský duchovný verí, že čo najskôr príde k dohode, ktorá by pre Sýrčanov znamenala mier.

„Ak by došlo k dohode s OSN a ostatnými zainteresovanými krajinami, to by bolo najlepšie. Ale doteraz k rozhodnutiu nedospeli. A preto ľudia trpia,” pripomína.

K intervencii ruskej armády, ktorá sa zapojila do bojov v Sýrii, sa však bližšie vyjadrovať nechce. Hovorí len toľko, že tento krok mnohé zmenil.

„To, aké sú ich ciele, aká je pravda, to musíte odhaľovať aj vy novinári,” myslí si Arbach.

Príliš veľa záujmov

Sýrsky arcibiskup si uvedomuje, že rokovanie o mieri nie je a nebude jednoduché. Upozorňuje, na rôznorodosť krajiny -že len v jednej mestskej štvrti v Homse, je 17 rôznych skupín, ktoré obhajujú rôzne záujmy.

„A za tri roky, čo tam pracujeme, sme s nimi dosiahli jednu dohodu. Takáto situácia je v celej Sýrii a každá táto skupina má krajinu, ktorá ju podporuje,” dodal sýrsky arcibiskup pre Aktuality.sk.

https://www.aktuality.sk/clanok/427100/syrsky-arcibiskup-arbach-zasah-rusov-v-nasej-krajine-mnohe-zmenil/