Finský diplomat vyzývá všechny evropské národy k odporu proti USA
SP: „Podle vašeho názoru, byly ukrajinské události důsledkem čistě vnitřního „střetu zájmů“ nebo je vyvolaly nějaké „vnější síly“ ?
„Podle mého názoru si už všichni v Západní Evropě, a nejen tam, uvědomili, že bez vnějšího vměšování by se to nestalo. Spojené státy americké – jsou tím hlavním ‚Loutkovodičem’.
Není tajemstvím, že do převratu na Ukrajině nainvestovali Američané 5 miliard dolarů. Tak zní nedávno uveřejněný oficiální údaj. Dá se říci, že je to zaznamenáno a zdokumentováno. Ale kolik prostředků, nezaznamenaných na papíře bylo vrženo na zničení ukrajinské suverenity, to se můžeme jen dohadovat.“
SP: Počítaje v to zničení rukama Evropanů …
„Přesněji řečeno, Evropskou komisí. Právě ta otevřeně tlačila na prezidenta Janukoviče a nutila ho, aby podepsal asociační dohodu Ukrajiny s Evropskou unií. Přitom se neohlížela na demokracii, a kašlala na lidská práva a svobody. Přestože veřejně se nesmírnou oblibou halí do slov o demokracii.
http://svobodnenoviny.eu/
SYN JOE BIDENA JMENOVÁN DO SPRÁVNÍ RADY NEJVĚTŠÍHO UKRAJINSKÉHO PRODUCENTA PLYNU
Hunter Biden, syn amerického vicepresidenta Joe Bidena, povede právní tým Burisma Holdings, největšího producenta zemního plynu na Ukrajině.
Podle The West Wire News, je Burisma Holdings význačným hráček mezi ukrajinským průmyslem zemního plynu a ropy. Je držitelem licencí pokrývajících dněperskou pánev Doněck, Karpatskou pánev a Azovsko-Kubáňskou pánev a má značné rezervy a produkční kapacity.
Hunter Biden je elegán z vnitřních kruhů s konexemi na NED, organizaci, která teď dělá to, co dělávala skrytě před 25 lety CIA. Foto: Burisma
„Burisma má historii inovací a průmyslového vůdcovství na poli zemního plynu, což je prostředek, který by mohl být silným tahounem ukrajinské silné ekonomiky. Jako nový člen správní rady věřím, že s mou pomocí při konzultacích této společnosti na poli transparentnosti, korporátní správy a odpovědnosti, mezinárodní expanze a dalších priorit přispěji k ukrajinské ekonomice a k prospěchu lidu Ukrajiny,“ cituje Bidena webová stránka Burisma Holdings.
Ruských novinárov zadržali v ukrajinskom Krematorsku
Ruskí novinári z televízie LifeNews boli v nedeľu zadržaní ozbrojenými silami Kyjeva. Kontakt s nimi sme stratili. Uviedla televízia vo svojom tlačovom vyhlásení. Rovnaká posádka sa dostala pod paľbu v Kyjeve aj minulý týždeň.
Novinári Oleg Sidjakin a Marat Saičenko boli pravdepodobne zadržaní na kontrolnom stanovišti neďaleko mesta Krematorsk. Vo vyhlásení pre tlačovú agentúru ITAR-TASS televízia tiež uviedla, že s novinármi nemá momentálne žiadny kontakt.
Posledný kontakt s novinármi nadviazali o 13:50 moskovského času, keď boli v blízkosti kontrolného stanovištia neďaleko Krematorska. Oleg Sidjakin poslal sms, v ktorej píše „vyzerá to zle“. Po prečítaní správy okamžite Olega kontaktovali, no ten nemohol hovoriť. Snažil sa však, aby aspoň niečo v televízii počuli.
No spojenie bolo prerušené. Všetky pokusy kontaktovať novinárov boli márne a súčasné miesto ich pobytu nie je známe. Muž, ktorý sprevádzal členov celého týmu televízie LifeNews uviedol, že ich zadržali ozbrojení muži presadzujúci kyjevskú moc.
KINO: Mouchette (Muška) –
film o svete, ktorý ovládlo Zlo
Adaptácia literárnej predlohy katolíckeho spisovateľa Georgesa Bernanosa je pochmúrnou metaforou o živote vo svete, z ktorého zmizol Boh. Muška má len štrnásť rokov, ale život sa s ňou nemazná. V škole sa jej posmievajú pre jej otrhaný zovňajšok a samotárstvo. Doma nie je ďaleko k fľaške a tak musí znášať ďalšie ústrky. Spoznala len poníženie a tak sama čelí drsnému okoliu so vzdorom a tichou nenávisťou. U umierajúcej matky, ktorej tretí pôrod zobral posledné životné sily, nachádza len málo nehy a opory. Otec so staším bratom sa živia čiernym obchodom s alkoholom, no v rodine je aj tak priveľa hladných krkov.
Vidiečania len nepresvedčivo skrývajú svoj odpor k Muške za maskou kresťanského súcitu. Počas jednej daždivej noci Muška stretne miestneho pytliaka Arséna. Vo svete bez lásky však ani jediný ľudský kontakt, ktorý Muška nadviazala, nemôže priniesť nehu a pochopenie. Nekompromisná štúdia osamelosti a zvlčilosti ľudských vzťahov vznikla na podklade novely „Nový príbeh Muškin“ od spisovateľa francúzskej katolíckej moderny Georgesa Bernanosa. Pre režiséra Roberta Bressona to bola po Denníku vidieckeho farára už druhá adaptácia literárnej predlohy tohto autora. Svojím príznačne asketickým štýlom zachytil dennodenné martýrium hrdinky i jej konečné vykúpenie v dobrovoľnej smrti ako metaforou ľudského údelu vo svete, z ktorého zmizol boh a ovládlo ho zlo. Na MFF Cannes získal film Cenu ekumenickej poroty a na MFF Benátky cenu za najlepší film.