20 tisíc ľudí sa zmestí do kostola, čo otvorila Latin Grammy hviezda, kňaz Marcelo Rossi
Šesť rokov stavajú brazílsky megakostol Panny Márie
Slávny brazílsky kňaz Marcelo Rossi, známy spevák kresťanskej hudby, ktorý bol nominovaný na cenu Latin Grammy, v piatok slúžil v Sao Paule omšu pri príležitosti slávnostného otvorenia nového rímskokatolíckeho kostola Panny Márie, určeného po dokončení pre 20.000 ľudí.
Kostol stavajú už šesť rokov a jeho dokončenie si ešte vyžiada niekoľko ďalších rokov.
Kňaz Marcelo Rossi je hnacou silou megaprojektu. Okrem spievania je autorom kníh, ktoré sa v Brazílii stali bestselermi.
Novinám Folda de Sao Paulo povedal, že nový kostol nemá byť odpoveďou na rýchle šírenie evanjelických kostolov v Brazílii. Diecéza však súrne potrebovala väčšie priestory.
V Brazílii žije viac katolíkov ako v ktorejkoľvek inej krajine.
Zdroj: Associated Press
Petícia proti „rušeniu“ kostolnými hodinami
TRNAVA: Na novénu príde apoštolský nuncius i ostrihomský arcibiskup
Trnava 1. novembra (TASR) – Novéna – deväťdňový cirkevný sviatok na počesť Panny Márie Trnavskej sa v tomto roku ponesie v znamení myšlienky pápeža Benedikta XVI. Božia Matka, zverujeme ti tento Rok viery. Počas jej konania od 13. do 21. novembra bude ako vždy na hlavný oltár Baziliky sv. Mikuláša prenesený zázračný obraz Bohorodičky, ktorý zachránil Trnavu pred tragédiami.
Táto novéna dáva priestor na vysluhovanie hlavných večerných bohoslužieb zástupcom jednotlivých cirkevných rádov. Ako prvý v utorok 13. novembra to bude benediktín Vladimír Kasan, ktorý sa veriacim prihovorí na tému …aby sme doň vstúpili dvermi viery, o deň neskôr to bude františkán František Olbert s témou …aby sme pochopili hodnotu druhého Vatikánskeho koncilu. Ďalšiu kázeň …aby sme vedeli evanjelizovať, bude mať jezuita Jozef Kyselica, piarista Pavol Kollár bude hovoriť o tom, …aby sme vedeli evanjelizovať, salezián Štefan Turanský zase …aby sme vedeli pochopiť obsah viery a dominikán Gabriel Hunčaga … aby sme spoznávali Katechizmus katolíckej cirkvi. Tému … aby sme žili v službe viery, si vybral verbista Pavol Kruták, …aby sme ešte raz prešli dejinami našej viery, zase kapucín Norbert Pšenčík. Záver bude patriť administrátorovi trnavskej arcidiecézy Jánovi Oroschovi s témou …aby sme posilnili svedectvo lásky.
http://www.hlavnespravy.sk/trnava-na-novenu-pride-apostolsky-nuncius-i-ostrihomsky-arcibiskup/43850/
Francúzi vymierajú, no interrupciu preplatia každému. A na moslimov sa hnevajú, že ich počet narastá
Dolná komora francúzskeho parlamentu v piatok schválila zákon, na základe ktorého bude poisťovňa plne preplácať všetky interrupcie a neplnoleté osoby dostanú antikoncepciu zdarma.
Štátne zdravotné poistenie v súčasnosti zaručuje, že celá suma za umelé prerušenie tehotenstva je preplácaná len neplnoletým osobám a chudobným, pričom ostatným ženám sa prepláca do 80 percent nákladov za zákrok. A tieto výdavky môžu byť v niektorých prípadoch 450 eur, čo predstavuje jednu sedminu priemerného francúzskeho platu. Antikoncepcia sa prepláca čiastočne.
Chemické analýzy z Nórska odhaľujú možné mechanizmy
Geoinžiniering zabíja rastlinstvo
Pôdohospodári v Nórsku postupne strácajú finančný dych. Leto 2011 bolo upršané, až tak daždivé, že sotvaktorý farmár dostal svoje seno pod strechu suché. Približne tretinu dobytka by bolo treba poraziť, ak by nebol dostatok peňazí na nákup krmiva zo zahraničia. A napriek tomu, celé dva mesiace chýbalo na regáloch supermarketov maslo, dovozy z Dánska boli predávané za vysoké ceny čierneho trhu.
Tento rok bolo veľmi dobré leto pre krajinu, ktorá produkuje prevažne seno na živočíšnu výrobu. Straty spôsobené dažďom boli zriedkavé. Od augusta však – čo sa týka sena – na mnohých statkoch napriek tomu niet čo zožať. Tráva rástla po prvom pokosení už iba pomaly, prípadne celkom prestala rásť. Ani so stromami niečo nebolo v poriadku: mnohé brezy zhodili svoje lístie už začiatkom septembra, čo sa môže stať – ale iba v suchších rokoch. A aj jasene prišli o svoje listy príliš skoro.
Ak to zasiahne jedného farmára, je to smola, ak sa tak však vodí mnohým, skôr či neskôr sa o tom začne hovoriť. Prvé chemické analýzy pochádzajú z augusta. Čo sa tiahlo ako červené vlákno všetkými laboratórnymi hodnotami – bez ohľadu na to, či bola analyzovaná dažďová voda, pôda alebo rastliny, boli anomálie v prípade hliníka, bária, stroncia a titánu. Prvky, ktoré sa (odhliadnuc od hliníka, viazaného v hlinitokremičitanoch) v pôde pôvodne vôbec nevyskytovali – čo možno preukázať, ak si porovnáme tieto hodnoty s analýzou pôdy nachádzajúcej sa pod starými zásobníkmi umiestnenými na koloch, ktoré pôdu chránia pred dažďom v niektorých prípadoch viac ako sto rokov.
http://www.auria.sk/blog/chemicke-analyzy-z-norska-odhaluju-mozne-mechanizmy-funkcie