Boj o rovníkovú Afriku

809


Afrika, ako sa zdá, je  po arabskom svete „na rane“.  Zo severu sa záujmové vojny a prevraty, a navyše aj zákerné prenasledovanie presúva do rovníkových oblastí.  Nigéria, Mali, Somálsko,  Kongo, Rwanda, najnovšie Uganda.

 

Scenár je zase špecifický, aby sa azda líšil od ostatných, a aby aj zásahy v danej oblasti pôsobili hodnoverne.  Samozvaní „generáli“,  kanibalistickí vodcovia, fanatici, kmeňové vojny. Ak budeme postupne a trpezlivo postupovať, nájdeme aj na konci týchto originalít to čarovné zaklínadlo.  Čierne zlato – ropa.

V strednej Afrike sa však odohráva nielen  ekonomický a politický boj ale najmä duchovný.  Zjavila sa tu Panna Mária, ale objavil sa tu aj „lord“ Maitreya.  Začnime Rwandou.

Po  osemhodinovej vízii, 15. mája 1982, vizionárky videli ľudí, ktorí sa vzájomne zabíjali, prúdy krvi, opustené mŕtvoly, ktoré nikto nepochovával, mnoho stromov v plameňoch.

Agnes videla tieto strašné a bolestné udalosti v r. 1983 počas zjavení Ježiša pred veľkým zástupom.

Vizionárka Ivanka v Medžugorí pri vízii25. 6. 1993 videla strašné scény, ktoré sa mali udiať v Afrike.

Panna Mária jej povedala, že tie udalosti sa budú čoskoro diať, ale je možné im zabrániť modlitbou. Vo februári 1994 Agnes pripravil Ježiš v súkromnom videní na bolestné udalosti. Videla dopredu aj svojich rodičov zabitých v Kibeho.

https://www.magnificat.sk/old/nd/clanky/25rkibe.html

https://www.magnificat.sk/2011/01/video-zjavenie-v-kibeho/

 

Ako je mnohým známe, v piatok 17. marca 2000 sa pri dedinke Kanung, 320 km juhozápadne od hlavného mesta Kampala upálilo niekoľko stovák členov sekty pod názvom Hnutie za obnovu desatoro Božích prikázaní.

V Ugande existuje ešte viac podobných siekt – napríklad Pánova ochranná armáda, ktorá sa označuje za kresťanskú, v skutočnosti však bojuje proti vláde, dopúšťa sa masakier, krádeží detí, ktoré sexuálne zneužíva alebo núti do vojenskej služby.

Podobná situácia je aj v Rwande a Burundi. Toto pôsobenie sa značne pripisuje aj stúpencom „lorda“ Maitreyu (na obr.) 

Predseda biskupskej konferencie Burundi Simon Ntamwana hovorí, že tu ide priamo o inváziu siekt, z ktorých mnohé sú financované z USA, kde začínajú svoju aktivitu, potom sa rozmáhajú po celom svete a destabilizujú politickú situáciu.

Zdá sa, že sa zameriavajú na Katolícku cirkev, aby marili jej sociálne pôsobenie. Ruka v ruke s ekonomickou liberalizáciou a kultúrnou globalizáciou prichádza aj neblahá náboženská liberalizácia a „pluralizmus“.

Hnutie na obnovu desatoro Božích prikázaní viedol bývalý katolícky kňaz a dokonca opozičný politik 68-ročný Joseph Kibweteere.

Kibweteereho ugandská vláda rešpektovala a nijako mu nebránila v šírení zhubného učenia. Nebezpečne zavádzajúci je fakt, že Kibweteere tvrdil, že sa mu vraj zjavila „Panna Mária“, ktorá v polovici marca t. r. všetkých členov Hnutia „vezme do neba“. Pýtame sa – ak sa mu „niekto“ zjavil, kto to bol? Joseph Kibweteere pôsobil v Ugande so svojou sektou od roku 1994Nie je bez zaujímavosti, že práve 2. januára 1994 sa v Kampale „zjavil“ lord Maitreya, ktorý je identifikovaný ako nastupujúci Antikrist.

Otázka znie: Využíva Maitreya náchylnosť afrických obyvateľov na sektárstvo a pohanské kulty, aby rozbíjal katolícku Cirkev v Afrike, kde je zvlášť silná?

Prečo Kibweteere zneužil Meno Panny Márie pri svojom zločineckom akte?

Chce takto Maitreya diskreditovať mariánske hnutia i samotnú Pannu Máriu?

 

https://www.magnificat.sk/old/htm02/026maitreya.htm

https://www.magnificat.sk/old/htm02/maitreya02.htm

https://www.magnificat.sk/old/htm02/maitreya03.htm

Cirkev a svet: Uganda

Posilnenie poslania rodiny, úloha mladých pri ohlasovaní evanjelia, podpora formácie kňazov – to sú základné výzvy, ktoré stoja pred Cirkvou tejto krajiny. Biskupi Ugandy nedávno navštívili Vatikán v rámci ich úradnej návštevy Ad limina apostolorum, aby priniesli Svätému Otcovi správy o dianí v ich Cirkvi a získali jeho pohľad na situáciu.

Uganda leží v prostredí veľkých jazier, susedí so Sudánom, Keňou, Tanzániou, Rvandou a Demokratickou republikou Kongo. Hlavným mestom je Kampala. V krajine žije vyše 28 miliónov obyvateľov, ktorí zastupujú asi 50 etnických skupín. Čo sa týka náboženstva, tak najviac sú zastúpení kresťania. Katolíkov je viac ako 12,5 milióna, čo je takmer polovica obyvateľstva. Nasledujú anglikáni a letničné hnutia. Zvyšok tvoria tradičné africké náboženstvá a zastúpenie majú napokon aj moslimovia.

http://www.milujtesa.org/pg/lo/novi_mucenici/cirkev_a_svet_uganda.html

Ugandskí mučeníci

Sv. Karol Lwanga a a jeho dvanásti spoločníci, ktorých spomienku slávime 3. júna, patria k ugandským mučeníkom, ktorí koncom 19. storočia položili život za vieru. Na území Ugandy vtedy bolo kráľovstvo Buganda, v ktorom kraľoval mladý kráľ Mwanga. Prví katolícki misionári prišli do tohto kráľovstva v júni 1879 z Francúzska. Dva roky predtým, ešte na pozvanie Mwangovho otca kráľa Mtesu, prišli do krajiny anglickí protestantskí misionári. Medzi oboma kresťanskými cirkvami však začali vznikať roztržky, a tak katolícki misionári v roku 1882 pokladali za vhodné opustiť na čas kráľovstvo. Katolícka viera sa však ďalej šírila cez novopokrstených. V júli 1885 kráľ Mwanga povolal misionárov späť.

http://www.zivotopisysvatych.sk/karol-lwanga-a-spolocnici-mucenici/

********************************************************************

Kto je to Joseph Kony, a čo je to KONY 2012?

Kony 2012, kampaň charitatívnej organizácie Invisible Children (Neviditeľné deti), ktorá sa šíri sociálnymi sieťami a ktorú spustili minulý týždeň, dostala vojny
v strednej Afrike do zorného poľa svetových médií.
Video vytvorené organizáciou Invisible Children dosiahlo za necelý týždeň okolo 71 miliónov unikátnych prístupov. Zameriava sa na Josepha Konyho, vodcu ugandskej vzbúreneckej skupiny Božia armáda odporu (Lord´s Resistance Army, LRA). Tridsaťminútové video hlása, že Kony je „najnebezpečnejší človek na svete”.


V októbri Obamova administratíva vyhlásila, že do Ugandy vysiela sto vojakov, ktorí by mali slúžiť ako vojenskí „poradcovia“ pre Ugandské sily a Sily Africkej únie, bojujúce proti Konyho LRA. „Poveril som malú časť bojových zložiek vojenských síl USA, aby sa rozmiestnili v centrálnej Afrike a zabezpečovali podporu regionálnym silám usilujúcim sa o odstránenie Josepha Konyho z bojiska“, napísal Obama v liste Kongresu. Pohnútky Obamovej administratívy zvýšiť vojenskú pomoc ugandskej vláde však nevyvierajú z jej altruizmu. Záujem USA sa dá vysvetliť v kontexte toho, čo prispievateľ stránky SocialistWorker.org Lee Wengraf nazval „novým uchvátením africkej pôdy“ – vedno so Saudskou Arábiou, Japonskom, Čínou, Indiou a Južnou Kóreou, ako aj agrobiznisom a súkromnými firmami z Európy a USA, ktoré tam skupujú obrovské oblasti v súperení o poľnohospodársku pôdu a zabezpečenie zdrojov biologického paliva.

http://utopia.sk/liferay/rss-feeds/-/asset_publisher/Gjz3/content/id/511948