Aktuálne: Európsky skok do temného „Nového veku“

298

Správa „Lunacek“ v Európskom parlamente prešla

Brusel 4. februára (HSP/Foto:tb)

Záverečnému hlasovaniu zabránilo prijatie alternatívnej správy, ktorá správu Lunacek de facto odobrila.

LunacekTakmer 200 tisíc občanov krajín Európskej únie sa na poslednú chvíľu zmobilizovalo a márne protestovalo petíciou proti kontroverznej správe LGBTI aktivistky a europoslankyne za stranu Zelených, Ulrike Lunacek. Okrem petície občania posielali maily europoslancom, v ktorých žiadali, aby hlasovali proti tejto správe. V čom správa ostáva kontroverznou a aké dôsledky prinesie do nášho života, si môžete prečítať tu.

Dnešnému hlasovaniu o správe Lunacek však predchádzali 2 hlasovania. Prvé sa týkalo alternatívnej správy, ktorá mala zamedziť vytváraniu nadštandardných práv LGBTI komunite. V tomto hlasovaní vyjadrilo svoj súhlas 190 poslancov a proti bolo 430.  Naopak, druhé hlasovanie sa týkalo takého „kompromisného“ návrhu ku správe, ktorý práve zavádza nadpráva LGBTI komunity. Za tento návrh hlasovalo 394 poslancov, proti bolo 176 a 72 sa zdržalo.Tým že parlamentom prešiel daný kompromis, záverečné hlasovanie o správe Lunacek už ani nebolo potrebné.

Ako upozorňuje europoslanec Miroslav Mikolášik, „parlament týmto zaviedol slovné spojenia ako homofóbia, transfóbia a pod., ktoré sa však doteraz nevyskytujú v žiadnom európskom ani medzinárodnom texte týkajúceho sa ľudských práv.“ Mikolášik, ktorému zahltilo poštovú schránku vyše 3000 žiadostí o odmietnutie tejto správy, taktiež vyjadril obavy o ďalšom smerovaní Európskej únie a o „neblahých dôsledkoch na praktický život ľudí“.

http://www.hlavnespravy.sk/sprava-lunacek-v-europskom-parlamente-presla/213993

Ako hlasovali slovenskí europoslanci:

Members of the European Parliament take part in a voting session at the European Parliament in StrasbourgZA „REPORT LUNACEK“:Edit BAUER,   Monika Flašíková-BEŇOVÁ, Vladimír MAŇKA, Katarína NEVEĎALOVÁ.

PROTI:   Miroslav MIKOLÁŠIK, Ajalos MÉSZÁROS, Jaroslav PAŠKA, Anna ZÁBORSKÁ, Peter ŠŤASTNÝ

Na hlasovaní „chýbali“,  resp. sa „zdržali“ :  Sergej KOZLÍK,  Eduard KUKAN,  Monika SMOLKOVÁ,  Boris ZALA

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1898144_664624400263032_870722711_n.jpg

Kto ešte nestihol napísať našim europoslancom, môže sa na nich so svojím názorom obrátiť dodatočne: 

edit.bauer@europarl.europa.eu, sergej.kozlik@europarl.europa.eu, eduard.kukan@europarl.europa.eu, alajos.meszaros@europarl.europa.eu, katarina.nevedalova@europarl.europa.eu, jaroslav.paska@europarl.europa.eu, monika.smolkova@europarl.europa.eu, peter.stastny@europarl.europa.eu, boris.zala@europarl.europa.eu, monika.flasikova@europarl.europa.eu, vladimir.manka@europarl.europa.eu, miroslav.mikolasik@europarl.europa.eu, anna.zaborska@europarl.europa.eu

Konferencia Aliancie za nedeľu v Bruseli

Dňa 21. januára 2014 sa v Európskom Parlamente v Bruseli konala Konferencia Aliancie za nedeľu, s účasťou  delegácie  Aliancie za nedeľu – Slovensko –  na čele s jej podpredsedom Petrom Novoveským.  Strana Magnificat Slovakia sa na konferencii zúčastnila v úlohe pozorovateľa. Prinášame vám o tom krátku videosprávu:

Petícia Aliancie za nedeľu – vrátane petičného hárku na stiahnutie:

http://www.azn.nawebe.net/view.php?nazevclanku=peticia-za-prijatie-zakona-na-ochranu-nedele-v-nr-sr&cisloclanku=2013070005          http://alianciazanedelu.eu/

Aktivistky „Femen“ v Madride:  Potrat je svätý! 

Madrid, 3.2.2014 (KAP) 016 718 – Päť hore odhalených aktivistiek z radikálnej feministickej skupiny „Femen“ v nedeľu večer manuálne napadlo v kostole predsedu Biskupskej konferencie Španielska, kardinála Antonia Máriu Rouco Varelu. Ženy pritom kričali „El aborto es sagrado“ (Potrat je svätý), ako informovali médiá v pondelok.

FEMEN_Madrid_censored-640x338Kardinál Rouco chcel práve začať slúžiť večernú svätú omšu vo farskom  Kostole Santos Justo y Pastor, keď sa incident udial. Aktivistky hádzali na kardinála plienky s červenou farbou.

V sobotu demonštrovalo v Španielsku niekoľko desiatok tisíc ľudí proti sprísneniu liberálneho zákona o potrate, ktorý zaviedla ešte socialistická vláda.

V nedeľu sa konala v Madride veľká demonštrácia takisto s desiatkami tisícov ľudí za ochranu rodiny. Účastníci sa obracali proti povoleniu adopcie detí homosexuálmi. Žiadali zmenu zákona o potrate, ako o to usiluje súčasná konzervatívna vláda.

Aktivistky „Femen“ obviňujú Cirkev z nepriateľstva voči ženám a homosexuálom. V prípade Španielska je to obvinenie z podporovania plánovaného zostreného zákona o potrate.

Útoky členiek „Femen“ sa obrátili už proti viacerým biskupom, nedávno proti kolínskemu kardinálovi Joachimovi Meisnerovi, ktorému narušili  vianočnú svätú omšu a to ešte v deň jeho narodenín. Obeťou manuálnych útokov sa stal už dvakrát aj bruselský arcibiskup André Leonard. –zg-

O čom sú  „FEMEN“  

Inna Ševčenková, členka hnutia „FEMEN“ spiľuje na Ukrajine kríž s korpusom Spasiteľa.  Vraj boj za „ľudské práva“. 

biskupi Talianski biskupi sa vyjadrili k téme ideológie gender

Rím 2. februára (TK KBS) Biskupi oblasti Triveneto na severe Talianska prerušili dlhšie mlčanie talianskej cirkvi ohľadom ideológie gender, manželstiev homosexuálov a témy ochrany života. Vo štvrtok 30. januára spoločne publikovali pastiersky list, aktuálny najmä preto, že v talianskom parlamente práve prebiehajú diskusie ohľadom zákona o homofóbii: viacerí oponenti tohto zákona tvrdia, že ak bude prijatý, znemožní akúkoľvek kritiku voči manželstvám homosexuálov, adopciám detí osobami rovnakého pohlavia a tiež zamedzí slobodné vyjadrovanie názorov, ktoré budú v rozpore s ideológiou gender.

List vyšiel s jednohlasným odobrením všetkých biskupov Triveneta, a jeho autori v ňom zdôraznili, že chce byť propozitívny, nie polemický; rozhodnutie zverejeniť ho na vigíliu Dňa pre život vyhláseného talianskou Katolíckou cirkvou, je prejavom “vôle ponúknuť všetkým hlbšie zamyslenie a pozitívny príspevok, v snahe vyhnúť sa polemickým sporom”.

List začína pripomienkou súčasnej krízy, a hovorí, že Cirkev chce byť nablízku všetkým, ktorí stratili prácu, rodinám, ktoré majú ťažkosti prežiť od výplaty do výplaty, mladým, ktorí si nedokážu nájsť zamestnanie. Aj manželom, ktorých túžba po dieťati naráža na nedostatok podpory zo strany štátu, na fiškálny tlak a kultúru, ktorá neprejavuje dôveru k životu.” Teraz však biskupi Triveneta cítia potrebu dotknúť sa aj otázok vzdelávania, v duchu slov Svätého Otca Františka, podľa ktorého je “úloha vzdelávať kľúčovou misiou”.

http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20140202006