Aktuálne: Posolstvo Kráľovnej pomoci, Panna Mária – najmocnejšia Žena sveta

3641

Posolstvo Kráľovnej pomoci

Ľutujte svoje hriechy

Moje milované deti!

Nebojte sa, som s vami, aby som vás svojou láskou chránila v mojom materinskom náručí. Do spoločnej modlitby lásky ponorme svet, aby bol uhasený oheň každej skazy a nenávisti. Želám si, aby ste boli dobré deti, ktoré vynášajú z pokladu svojich sŕdc dobro. Bolelo by ma, ak by ste si ospravedlňovali svoje hriechy a mysleli si, že kráčate s Ježišom. To nie je cesta môjho Syna.

Vždy úprimne ľutujte svoje hriechy a proste Boha o odpustenie. Nemeškajte s nápravou svojho života, aby ste vedené Božím duchom mohli vykonať veľa dobra a žiť vo svornosti a láske. Žehnám vás a ponáram do lásky Ježišovho a môjho srdca.

Prostredníctvom  Martina Gavendu,  Dechtice, 15. novembra 2015,

www.avemaria.sk

Panna Mária je najmocnejšou Ženou sveta

14.11.2015 19:33

 

clanok_marianaobalkeNational Geographic je populárno-náučný mesačník, označovaný za svetového lídra vo fotografii, kartografii a prieskume. To, že na obálke decembrového vydania časopisu figuruje tvár Márie spolu s oslovením „Mária, najmocnejšia žena sveta“, mnohých čitateľov tohto moderného sveta prekvapilo.

facebook twitter googleplus Autorka článku Maureen Orth a fotografka Diana Markosian sa podujali vypátrať, čím si Mária, Božia Matka, získala srdcia ľudí.

Vo svojom článku Maureen cituje expertov, no trávi čas i medzi pútnikmi na miestach mariánskych zjavení

Prinášame najzaujímavejšie časti článku v slovenskom jazyku. „Je čas zjavenia, 5.40 popoludní. V malej rímskokatolíckej kaplnke v Bosne a Hercegovine, v dedinke Medžugorie, Ivan Dragicevic kráča smerom k oltáru, pred ktorý si kľakne, na chvíľu skloní hlavu a potom s úsmevom pozdvihne zrak smerom k nebu. Začne šepkať, pozorne načúva, znova šepká a nežmurká desať minút. Jeho denná konverzácia s Pannou Máriou sa začala. Dragicevic bol jedným zo šiestich chudobných pastierikov, ktorí po prvý raz oznámili zjavenia Panny Márie v roku 1981.

002Štyrom dievčatkám a dvom chlapcom sa predstavila ako „Kráľovná pokoja“ a dala im prvý z tisícich odkazov, v ktorých vyzýva verných k častejšej modlitbe a hriešnych k pokániu. Dragicevic mal šestnásť rokov a Medžugorie, vtedy ešte súčasť komunistickej Juhoslávie, sa stalo miestom zázračných uzdravení a duchovných obrátení, do ktorého počas uplynulých troch dekád putovalo tridsať miliónov pútnikov.

 Som v Medžugorí so skupinkou Američanov, väčšinou hokejových oteckov z Bostonu a okolia, plus dvoma mužmi a dvoma ženami s rakovinou vo štvrtom štádiu. Vedie nás päťdesiatdeväťročný Arthur Boyle, otec trinástich detí, ktorý sem po prvý raz prišiel v Deň práce v roku 2000 ako pacient s rakovinou, ktorému ostávali už len mesiace života. Nezúčastnil by sa cesty, keby ho neboli prinútili dvaja priatelia. Ale v tú prvú noc, ako sa vyspovedal v Kostole svätého Jakuba Apoštola, sa okamžite dostavila psychická úľava.

V nasledujúce ráno spolu s priateľmi Robom a Kevinom stretol ďalšiu z vizionárov, Vicku Ivankovic-Mijatovic, v obchode s klenotmi a požiadal ju o pomoc. Rukou mu zovrela hlavu, volala na Pannu Máriu, aby sa u Boha prihovorila za jeho uzdravenie. Boyle povedal, že presne tam, v obchode, zažil nezvyčajný pocit. „Začala sa za mňa modliť. Rob a Kevin na mňa kládli ruky a počas celej jej modlitby šla cez moje telo horúčava.“ O týždeň neskôr späť v Bostone CT vyšetrenie v nemocnici ukázalo, že jeho tumory sa takmer stratili.“ „Modlitba o príhovor Panny Márie a oddanosť voči nej sú globálnym fenoménom. 
Viac na: http://www.cestaplus.sk/cestaplus/clanok/panna-maria-je-najmocnejsiou-zenou-sveta
© Copyright www.cestaplus.sk

003Poznámka o Márii ako o orodovnici u Ježiša sa začína so zázrakom vína na svadbe v Káne. V roku 431, na treťom Ekumenickom koncile v Efeze, jej oficiálne prisúdili titul „Božia rodička“. Odvtedy nebola žiadna iná žena taká vyvýšená ako Mária.“ „Mária je všade. Obraz Panny Márie Guadalupskej je jedným z najviac reprodukovaných ženských obrazov v histórii. Mária ťahá milióny ročne do svätýň, ako je Fatima v Portugalsku a Knock v Írsku, podporujúc náboženský turizmus do hodnôt miliárd dolárov ročne a poskytujúc tisícky pracovných miest. Inšpirovala vznik mnohých skvelých umeleckých diel a architektúry, tiež poézie, liturgie a hudby.“ „Moslimovia rovnako ako kresťania považujú Máriu za svätejšiu od iných žien a jej meno „Maryam“ sa v Koráne vyskytuje viac než „Mária“ v Biblii.“

 „Počas prvého tisícročia, ako sa kresťanstvo stalo oficiálnym náboženstvom Rímskej ríše a začalo sa šíriť po Európe, Mária bola typicky vyobrazovaná ako cisárovná, v kráľovskom purpure a zlate. V druhom tisícročí, počínajúc dvanástym storočím, prešla podľa stredovekého historika Miri Rubina dramatickou zmenou a vyvinula sa v prístupnejšiu, milšiu, nežnejšiu materskú postavu. Slúžila ako náhradná matka v kláštoroch, do ktorých novici často vstupovali v útlom veku. „Matkina láska,“ vraví Rubin, „sa stala vyjadrením jadra náboženského príbehu.““ 

„Tridsaťdeväťročný Michael O“Neill na svojej stránke zaznamenáva všetky známe zjavenia Panny Márie už od roku 40 nášho letopočtu. Systematické vyšetrovanie a dokumentácia nadprirodzených zjavení sa začala Tridentským koncilom, ekumenickou reakciou Katolíckej cirkvi na reformáciu, viac než pred štyristopäťdesiatimi rokmi. Z dvoch tisícov zjavení, ktoré boli odvtedy nahlásené, Michael cituje dvadsaťosem schválených miestnymi biskupmi. Tí sú prví, kto rozhoduje o hodnovernosti vizionárov. Šestnásť z týchto zjavení uznal i Vatikán.“ „Na svitaní 11. decembra, deň pred sviatkom Panny Márie Guadalupskej, som šla na juhovýchod od Mexico City. Pútnici mierili opačným smerom, k Bazilike Panny Márie Guadalupskej, obrovskej svätyni v srdci hlavného mesta. „Mexiko patrí Panne a Panna patrí Mexiku,“ povedal mi dobrovoľník Treno. Kamionista, ktorý na púť prichádza každoročne z Kalifornie, to povedal takto: „Každý musí navštevovať svoju matku.““ „V Egypte som sa rozprávala s oddanými moslimami, ktorí kvôli svojej úcte voči Panne Márii nemali problém navštíviť kresťanský kostol a modliť sa tam rovnako ako v mešite. Jedného dňa som v Káhire stretla dve mladé moslimky so zahalenými hlavami. Stáli pred starým koptským kostolom, postaveným nad jaskyňou, o ktorej sa traduje, že v nej prespala Svätá rodina. Ženy mi povedali, že milujú Máriu z toho, čo o nej zistili v Koráne. „Jej príbeh nám hovorí mnoho vecí,“ vraví dvadsaťjedenročná Youra. „Je schopná čeliť mnohým životným strastiam, pretože má vieru, vieru v Boha.“

 Fascinujúce čítanie. Mária je skutočne najmocnejšou ženou sveta. Som vďačná a považujem za privilégium, že sa k nej môžem utiekať – ako k matke, ako k orodovnici, ako k tej, ktorá rozumie. Veľká vďaka Maureen Orth za jej článok plný úcty, autenticity a nestrannosti. Vďaka i magazínu National Geographic za priestor, ktorý Márii poskytli, i za titul, ktorý jej odvážne prisúdili. Verím, že čitatelia aspoň na chvíľu dajú bokom svoje predsudky či ľahostajnosť voči Božej Matke. Celý článok si môžete prečítať na stránke National Geographic: http://ngm.nationalgeographic.com/2015/12/virgin-mary-text

Viac na: http://www.cestaplus.sk/cestaplus/clanok/panna-maria-je-najmocnejsiou-zenou-sveta
© Copyright www.cestaplus.sk

Viac tu: http://spravodajskenoviny.webnode.sk/news/panna-maria-je-najmocnejsou-zenou-sveta/?utm_source=copy&utm_medium=paste&utm_campaign=copypaste&utm_content=http%3A%2F%2Fspravodajskenoviny.webnode.sk%2Fnews%2Fpanna-maria-je-najmocnejsou-zenou-sveta%2F
Vytvorte si vlastné stránky zadarmo: http://www.webnode.sk