Noční vlci mohou do Berlína, rozhodl soud. Motorkáři se dnes ukázali v Praze
Aktualizováno 06.05. 06. května 2015, 16:47 — Autor: EuroZprávy.cz / tl / ČTK
Berlín – Správní soud německé metropole dnes rozhodl, že úřady musí Nočním vlkůmvstup do země povolit. Důvody, jimiž zákaz v dubnu vysvětlovala spolková policie, jsou dle verdiktu neopodstatněné. Informoval o tomSERVER deníku Berliner Morgenpost. Putinovi motorkáři se dnes ukázali i v Česku.
Ruští motorkáři ze skupiny Noční vlci
FOTO: nwrussia.info
Vojenská prehliadka na Červenom námestí v Moskve 9. mája 2015
************************************************
Operácia „Paperclip“
Operace Paperclip (nebo také projekt Paperclip – “spinka”) bylo krycí jméno amerického projektu, který měl za úkol převézt po konci druhé světové války z nacistického Německa do Spojených států německé vědce. Pro tento účel byla vytvořena i tzv. Joint Intelligence Objectives Agency,[1] která spravovala dokumenty a informace o této operaci. (Wikipédia)
RUSKO: Prvý kanál
spravodajstvo
Viac na : http://www.1tv.ru/
Diskusia Na palete
70-te výročie konca II. svet. vojny, Informačná vojna, Politika USA
hovorí predseda SNS Andrej Danko, poslanec za SMER-SD Ľuboš Blaha, a politológ Roman Michelko
ROSSIJA 1 – spravodajstvo
EWTN – naživo
(svetová katolícka televízia
matky Angeliky)
Sodoma
Zázračná moskovská ikona
Ikona Kráľovnej Nebies
„Nakoniec moje Nepoškvrnené Srdce zvíťazí a Rusko sa obráti“ (Panna Mária vo Fatime)
Zvláštny sen * Kráľovná Nebies * Mária – ochrana ruského národa * Teror, utrpenie a víťazstvo
V roku 1917, keď sa v Rusku začala veľká boľševická revolúcia, mala prostá vidiečanka Jevdokia Andrejevna z Počinoku dva zvláštne sny. Najprv trinásteho februára začula vo sne tajomný hlas, ktorý jej oznámil: „V Kolomenskoje je veľká čierna ikona. Treba ju nájsť, očistiť a ľudia nech sa začnú modliť.“ O trinásť dní neskôr uvidela vo sne veľký snehobiely kostol, vo vnútri ktorého sedela na tróne vznešená žena. A hoci jej nevidela do tváre, srdce jej povedalo, že ide o Kráľovnú nebies.
Jevdokiu jej neobyčajné sny natoľko zaujali, že už 2. marca sa vybrala do Kolomenskoje, ktoré sa vtedy nachádzalo neďaleko Moskvy a bolo až do spomínanej boľševickej revolúcie letným sídlom ruských cárov.. Bez problémov našla veľký biely chrám, ktorý videla vo svojom sne. Márne v ňom však hľadala ikonu, ktorá by zodpovedala obrazu z jej videnia. Stretla sa aj s miestnym farárom, otcom Mikulášom Lichačevom, ale o takej ikone nikdy nepočul…
Jevdokii však Duch Svätý vnukol myšlienku, aby oslovila celkom neznámeho farníka, ktorému mu sa zdôverila so svojimi zvláštnymi snami. Tento muž Jevdokii okamžite navrhol, aby spolu s farárom prehľadali pivničné priestory pod miestnym Voznesenským chrámom, ktorého stavbu ukončili už v roku 1532. A skutočne tam našli veľkú, ale takmer celkom čiernu ikonu.
Ale keď ju očistili, uvideli prekrásny obraz, ktorého ústrednou postavou je Kráľovná nebies. Nádherná žena, vznešene sediaca na kráľovskom tróne, je zahalená do purpurového plášťa so zlatou žiariacou korunou na hlave. V pravej ruke drží berlu ako symbol moci a v ľavej našu zemeguľu. Na kolenách jej sedí Dieťa Ježiš, ktorý jednou rukou žehná ľudstvu a druhou ukazuje na svoju Matku. Jevdokia na obraze spoznala Pannu Máriu zo svojho sna. Hlboko dojatá si pred ňou pokľakla so slovami: „Ďakujem Ti, najdrahšia Matka!“ (Na ikone je sotva čitateľný nápis: Podobizeň Najsvätejšej Bohorodičky – Vládkyne).
Vypočula cárovu prosbu
Čoskoro sa zistilo, že nádherná ikona pôvodne patrila moskovskému ženskému Kláštoru Nanebovstúpenia, odkiaľ ju v závere roka 1812, keď sa k Moskve blížila obrovská Napoleonova armáda, odviezli a ukryli vo Voznesenskom chráme v Kolomenskoje. Vyše sto rokov ležala utajená v jeho temnej pivnici, pokým sa Panna Mária tajomným spôsobom neprihovorila hlboko veriacej jednoduchej žene, aby nádherný obraz opäť priniesla na svetlo Božie.
Jevdokiu o to požiadala v ťažkom období ruských i ľudských dejín, a ikona znova zažiarila práve v deň, keď sa pod tlakom sfanatizovaných boľševikov musel ruský cár Mikuláš II. vzdať svojho trónu. O tomto poslednom cárovi je známe, že si veľmi uctieval Najsvätejšiu Pannu Máriu a úpenlivo ju prosil, aby v tragických chvíľach neopúšťala ruský národ. Takmer zabudnutá ikona bola teda odpoveďou Kráľovnej nebies na jeho prosbu. Napokon to bola Ona, ktorá cez obrovské utrpenie a nesmierne ťažké skúšky opäť priviedla veľký ruský národ k Bohu.
Milióny obetí teroru
Aj napriek neobyčajne krutej občianskej vojne, ktorá si vyžiadala státisíce nevinných ľudských obetí, sa Kolomenskoje už zakrátko po objavení nádhernej ikony, stalo vyhľadávaným pútnickým miestom. Pokloniť sa Najsvätejšej Panne Márii prichádzali do Voznesenského chrámu veriaci aj z tých najvzdialenejších oblastí Ruska. Reprodukcie ikony Najsvätejšej Bohorodičky sa rýchlo rozšírili. A na počesť Vládkyne nebies vznikol v Rusku Akatist – veľkolepý ďakovný hymnus, ktorý vyše pätnásť storočí žil v srdciach generácií veriacich, lebo si neustále uchovávali úctu k Bohorodičke.
Žiaľ, nová vláda boľševikov teror v Rusku ešte viac vystupňovala. Okrem prenasledovania a zabíjania svojich oponentov, zastrelili aj tvorcov Akatistu a na Sibír do gulagov vyviezli alebo fyzicky zlikvidovali všetkých veriacich, ktorí šírili úctu ku Kráľovnej nebies. Panna Mária však ruský národ nikdy neopustila a chránila jeho vieru. Po siedmich desaťročiach sa napokon tento hrozný režim, ktorý bojoval proti Stvoriteľovi, Ježišovi Kristovi a Matke Božej, ocitol na smetisku ľudských dejín.
Fatimské posolstvo ľudstvu
Nemožno prehliadnuť súbežnosť spomínaných udalostí v Rusku so zjaveniami v portugalskej Fatime, ktoré sa začali 13. marca 1917 a zmenili svet. Panna Mária poprosila tri vyvolené deti Luciu, Františka a Hyacintu, aby sa modlili za obrátenie sveta. Okrem toho vyslovila svoje prianie, aby pápež zasvätil Rusko Jej Nepoškvrnenému Srdcu. Panna Mária vo Fatime predpovedala vojny, rozmach komunizmu, prenasledovanie Cirkvi v Rusku, ale aj mučenie a zabíjanie kresťanov na celom svete. V závere tohto zjavenia zdôraznila: „Nakoniec moje Nepoškvrnené Srdce zvíťazí, a Rusko sa obráti.“
Panna Mária však vo Fatime nemyslela len na Rusko, ale na celý svet, ktorý vtedy zažíval najväčší vojnový konflikt v dovtedajšej ľudskej histórii. Želala si a nestále si praje, aby celé ľudstvo, tak ako márnotratný syn, vykročilo na cestu návratu k Otcovi. Víťazstvo Jej Srdca nastane vtedy, keď sa celý svet obráti, oľutuje svoje hriechy a spočinie v Otcovom náručí. Teresa Tyszkiewiczová
KINO: Žeriavy tiahnu
Film, čerpající námětově z let Velké vlastenecké války. Na osobní tragédii mladé moskevské dívky ukazuje, jak krutě zasáhla válka do života lidí. Veronika a Boris, dva mladí krásní lidé, se měli rádi první vroucí láskou. Válka je rozloučila uprostřed štěstí a Boris beze stopy zmizel na frontě.
Veronika na něj stále myslila, ale ve chvíli nervového rozrušení při nepřátelském náletu podlehla milostnému naléhání Borjova bratrance Marka a později se za něj provdala. Brzy však pochopila, jakým obrovským omylem bylo toto manželství s bezcharakterním člověkem. Vědoma si svého velkého provinění na Borisovi, nemohla věřit zprávě o jeho smrti. Až do konce války doufala, že se s ním opět setká…
Chvíľa pre pesničku: Charly
Santa Barbara: Charly
Volala sa Charly, našiel som ju ležať na ulici, hladujúcu a plačúcu. Charly, tak stratenú a chvejúcu sa, takmer umierajúcu, cítila sa tak sama a dobitá, jej vzlyky nebolo počuť, ani dych bez sily, dal som jej krídla, úbohej Charley, novú skrýšu, nádej a starostlivosť mojich rúk. Mala si šťastie, že som ťa stretol, zachránil som ťa od tvojho osudu, ó Charly.
Dobre som sa o teba postaral, po troške si sa uzdravovala a nakoniec celkom vyliečila, vždy po mojom boku Charly, a potom ťa tvoja vášeň pre lietanie vzniesla hore, pre slobodný let nad oblakmi. Mala si šťastie, že som ťa stretol, zachránil som ťa od tvojho osudu, ó Charly!
Volala sa Charley, Našiel som ju ležať na ulici, hladujúcu a plačúcu, Charley. Opustila môj život, stále čakám na to, že sa jedného dňa vráti… Mala si šťastie, že som ťa stretol, zachránil som ťa od tvojho osudu, ó Charly…