Aktuálne: Lurdy opäť prístupné (a i.)

688

 

Jaskyňa v Lurdoch po záplavách opäť prístupná

 Lurdy, 23.10.2012 (kath.net/KNA) 015 303 – Jaskyňa zjavenia Panny Márie vo francúzskych Lurdoch je znova sprístupnená. Oznámila to tlačová kancelária mariánskej svätyne v pondelok večer. Jaskyňa bola očistená od vody a bahna, ako povedal riaditeľ kancelárie, Francois Vayne.

Silné zrážky v horách spôsobili veľké zvýšenie hladiny riečky Gave, v Lurdoch preteká úžinou. V sobotu prístup k posvätným miestam Lurdov, ktoré ročne navštívi šesť miliónov pútnikov, museli uzavrieť. Asi 450 pútnikov z celého sveta hasič odviezli do bezpečia. Mesto predpokladá škody v miliónoch eur na cestách, v hoteloch aj na pútnickom mieste. Silné záplavy boli v Lurdoch už aj v r. 1937, 1979 a 1982

 

Špinavé triky: Bill Gates spustí ohováračskú kampaň proti odporcom očkovania

NaturalNews.com — 31.VIII.2012 — Jon Rappoport

Pôvodný článok Dirty tricks: Bill Gates to target anti-vaccine advocates with smear campaign“     z angličtiny preložil Ing. Marián Fillo.

 

ilustračný obrázok - lekár s injekciou       Tu je priamy citát z grantového mechanizmu Billa Gatesa:

Systém včasnej výstrahy a dohľadu nad anti-vakcinačnými aktivitami

Seth Kalichman z http://www.uconn.edu/ v USA založí celosvetový internetový systém pre sledovanie a včasnú výstrahu, ktorý bude hľadať, analyzovať a ochromovať komunikačné kampane, obsahujúce dezinformácie o očkovaní, aby tým podporil celosvetové očkovacie úsilie.

To znamená, že Bill Gates útočí. Zamýšľa urobiť dohľad skrz internet a nájsť odporcov očkovania. Jeho pätolízači potom podniknú štvavé kampane proti rebelom, aby ich neutralizovali.

Ako také niečo funguje? Ja Vám to poviem:

„Tento pisateľ nemá nijaké lekárske vzdelanie.“ „Tento pisateľ šíri nebezpečné informácie, ktoré spôsobia škodu deťom.“ „Tento filmár hovorí lži o najdôležitejšej lekárskej technológii, akú kedy svet videl.“ „Dôkazy v prospech očkovania sú ohromujúce a tento pisateľ chce návrat do temného stredoveku.“

Viac tu: http://www.slobodavockovani.sk/news/spinave-triky-bill-gates-spusti-ohovaracsku-kampan-proti-odporcom-ockovania/

 

Pápež vyhlásil za svätú Indiánku od Mohawkov

Pápež Benedikt XVI.-ty cez víkend kanonizoval sedem nových svätcov. Je medzi nimi aj prvá americká Indiánka.

VATIKÁN, BRATISLAVA. Vyrastala v nebezpečnom prostredí. Jej matku z konkurenčného kmeňa zajala počas jedného z nájazdov skupina Mohawkov, no jeden z nich si ju napokon vzal za ženu 

Len krátko pred jej narodením v roku 1656 zabil kmeň jej otca trojicu misionárov, pretože pôvodní severoamerickí obyvatelia verili, že do oblasti priniesli nešťastie.

O územie vtedy miestni Mohawkovia súperili s Britmi, Francúzmi či Holanďanmi a bojovali s chorobami, ktoré do oblasti zavliekli. Jednej z takýchto epidémií kiahní podľahli aj obaja jej rodičia či brat.

Po krste ju vyhnali

Napriek tomu sa Kateri Tekakwitha stala oddanou katolíčkou. Spolu s ďalšími šiestimi blahoslavenými ju v nedeľu pápež Benedikt XVI. vyhlásil za svätú. Ako prvého severoamerického Indiána vôbec.

Tekakwitha zákernú chorobu prežila, no takmer prišla o zrak a jej tvár až do smrti niesla stopy po kiahňach. Tá, ktorá si pri chôdzi ohmatáva cestu, ako zhruba znie preklad jej indiánskeho mena, však ďalej vyrastala v kmeni svojho mohawského strýka.

Noví svätci
  • Kateri Tekakwitha: prvá severoamerická Indiánka.
  • Mária Anna Copeová: starala sa o pacientov s leprou.
  • Jacques Berthieu: misionár popravený na Madagaskare.
  • Pedro Calungsod: mladý seminarista zabitý na Guame.
  • Maria Schäfferová: žena, ktorá spadla do vriacej vody, čo ju pripútalo na lôžko.
  • Giovanni Battista Piamarta: pomáhal mladým.
  • Maria del Carmenová: učila a bojovala za práva chudobných žien.
  • A keď Mohawkovia uzavreli s francúzskymi jednotkami mier a neskôr prijali do komunity misionárov, stala sa katolíčkou.

„Mohawkovia sa snažili udržať krehkú rovnováhu a upevniť zväzky so spojencami,“ hovorí pre BBC Allan Greer z McGillovej univerzity. „V skutočnosti to bolo skôr diplomatické spojenectvo.“

Strýko vtedy dvadsaťročnú pokrstenú Indiánku z kmeňa vyhnal a Kateri Tekakwitha skončila u kanadských jezuitov. Táto až fanaticky zbožná mladá žena, ktorá sa zvykla fyzicky týrať a trestať za svoje hriechy, zomrela v ich komunite ako dvadsaťštyriročná. Vtedy sa vraj začali diať zázraky.

Jezuitské záznamy zo 17. storočia tvrdia, že po smrti sa tvár Indiánky záhadne uzdravila a pred nimi zrazu ležala mladá žena.

Veľmi rýchlo sa k nej začali modliť ostatní ľudia a mnísi ihneď začali zhromažďovať dôkazy o jej živote. Verili, že to je svätica.

Práve zázraky sú kľúčové pri vyhlásení za blahoslaveného či svätého. V prvom prípade stačí jeden, v druhom dva, ktoré musí uznať Vatikán a ktoré údajne nedokáže vysvetliť medicína.

Uzdravil sa chlapec

V prípade Kateri Tekakwithy sa ten kľúčový udial pred šiestimi rokmi, keď modlitba pri jej relikvii vraj vyliečila mladého poloindiánskeho chlapca. Cirkev udalosť uznala. „Svätým sa stáva prvý pôvodný obyvateľ Spojených štátov,“ zdôraznil pre CNN hovorca Vatikánu Greg Burke.

Víkendové ohlásenie nových svätcov sa zároveň udialo počas stretnutia takmer troch stoviek biskupov, na ktorom cirkev plánuje hovoriť o svojom postupe proti ústupu kresťanstva. Len počas pontifikátu súčasného pápeža Vatikán svätorečil viac ako štyri desiatky ľudí.

http://www.sme.sk/c/6576021/papez-vyhlasil-za-svatu-indianku-od-mohawkov.html

 

New York : Koniec najväčšej potratovej kliniky

Najväčšia newyorská klinika, ktorá doposiaľ poskytovala služby umelého ukončovania tehotenstva, sa zmení na kliniku špeciálnej chirurgie, pričom vo vykonávaní potratov nebude pokračovať.

Mons. Philip Reily, ktorý viedol skupiny modliace sa dvadsaťdva rokov každý týždeň pred bývalou klinikou, bol spolu s farárom miestneho kostola v Brooklyne pozvaný, aby požehnal nové zariadenie pod názvom New York Centre for Specialty Surgery.
Pri tejto príležitosti Mons. Reily pripomenul, že prítomnosť modliacich sa ľudí pred potratovými klinikami nemá za cieľ zachraňovať primárne nenarodené deti, ale predovšetkým duše ľudí, ktorí ich navštevujú, svedčiť o pravde a vytvárať priestor pre rozhovory a dialóg o posvätnosti ľudského života, alternatívnych riešeniach krízových situácii a postupne tak meniť srdcia ľudí.
Modlitby ľudí boli teraz vyslyšané a úsilie zavŕšené úspechom.