TV: Equlibrium

181

Jedna z prípravných fáz nastavajúcej totality dneška je zistiť o občanoch všetko, čo sa len dá, a pritom to robiť tak, že im vlastne informácie odovzdávame s potešením my sami. Zosieťovať všetkých ľudí (pokiaľ možno) je jeden z tých diabolských nápadov iluminátov, aby mohli napokon všetkých ovládať z jedného centra. A tak sa naivné ľudstvo zbavuje svojej nekontrolovateľnej slobody a vrhá sa do náručia elektronického otroctva, akoby to bol spoločenský pokrok a pomoc. Zosieťovanie sa deje aj pomocou populárnych „sociálnych sietí“, ku ktorým patrí facebook. Podľa wikipédie je facebook rozsiahly komunitný webový systém, ktorý založil 4. februára 2004 Mark Zuckerberg počas štúdia na Harvardovej univerzite. Spoluzakladateľmi systému boli Chris Hughes, Dustin Moskovitz a Eduardo Saverin.
V dnešnej dobe slúži Facebook hlavne na komunikáciu, nadväzovanie priateľstiev a zdieľanie fotografií a videí. V polovici roku 2006 mal už 7 miliónov členov.V súčasnosti má Facebook vyše 600 miliónov členov a je dostupný skoro na celom svete.

Je takmer príznačné, že 19-ročný Tomáš Závorka na videu pod názvom „Jít ven“ hovorí, že Pri pozeraní facebooku má pocit, že sa nachádza vo filme Equlibrium (prinášame nižšie) – kde sa ľuďom snažia ukradnúť všetko prirodzené cítenie. Film je natočený ako science fiction, ale niekedy môžeme mať dojem, že to science fiction sa pomerne rýchle stáva realitou, a že diktatúra nenormálnosti sa približuje hrozivo neúprosne. Anton Selecký

Hovory cez Skype budú odpočúvané

Telefonovanie cez Skype už nebude také bezpečné, ako doposiaľ. Microsoft získal patent na technológiu, ktorá umožní odpočúvanie hovorov aj napriek tomu, že tečú distribuovanou sieťou. Na želanie budú presmerované tak, aby bolo možné hovory zaznamenať.

Patent, na ktorý podal Microsoft prihlášku už v roku 2009 bol udelený tesne po tom, čo firma kúpila komunikačnú službu Skype. V momente, kedy prihlášku podávala ešte netušila, že bude mať skvelú príležitosť na otestovanie technológie v praxi.    júl 2011

Čítajte viac:http://pocitace.sme.sk/c/5961478/hovory-cez-skype-budu-odpocuvane.html#ixzz1YbAFQz1F

http://www.itnews.sk/spravy/technologie/2011-07-01/c141664-microsoft-si-pre-skype-patentoval-odpocuvaciu-technologiu