*****************************************************************************************************
Embassy RF press service <press@rusemb.sk>
Vážení priatelia, prosíme Vás aby ste venovali pozornosť tomuto materiálu.
V sobotu 2. mája 2015 v čase 14.00 – 15.00 Bratislavu navštívia ruskí motorkári NOČNÍ VLCI,
ktorí prídu z Brna, položia vence a kvety k pomníku sovietskych vojakov-osloboditeľov na Slavíne a pokračujú ďalej do Rakúska. Hlavnou úlohou skupiny ruských motorkárov je uctenie pamäti vojakov Červenej armády, ktorí obetovali svoje životy v bojoch proti fašizmu a za oslobodenie Európy počas 2. svetovej vojny. Pre predstaviteľov médií – po kladení vencov na Slavíne údajne bude možnost kladenia otázok predstaviteľom NOČNYCH VLKOV.
Pre bližšie informácie volajte 0911 091 331
s úctou Veľvyslanectvo Ruskej federácie v Slovenskej republike
Malá svorka Nočných vlkov „dobyla“ Slavín – v sprievode polície a stoviek priaznivcov
Nočných vlkov vítali na Slavíne desiatky motorkárov
Medzi motorkármi, ktorí si v Bratislave prišli na Slavín uctiť pamiatku vojakov Červenej armády dominovali Česi a Slováci.
Podľa informácii sa v skupine motorkárov nachádzalo len niekoľko po rusky hovoriacich jedincov a ruské evidenčné značky malo len zopár motocyklov. Kolóna v počte približne 90 motorkárov sa po 13:00 začala od českej hranice presúvať smerom na Bratislavu. Sprevádzalo ju pritom auto s poznávacou značkou diplomatického zboru.
Noční vlci boli v Bratislave
Ruskí motorkári z klubu Noční vlci, ktorých malo prísť len päť, položili vence k pomníku sovietskych vojakov, kde ich prišlo privítať asi tristo ľudí, medzi nimi aj desiatky slovenských motorkárov napríklad z Galanty či Trnavy. Vítali ich chlebom a soľou a spievali spolu ruské piesne. nohí zo zúčastnených ľudí ruským motorkárom tlieskali a pokrikovali „Rossija, Rossija“.
Na Slavíne im robili sprievod aj ľudia z ruského veľvyslanectva na Slovensku. Na bezpečnosť dohliadalo asi 40 policajtov. Polícia musela aj zasiahnuť, keď jeden z účasníkov, Juraj z Bratislavy, prišiel s ukrajinskou vlajkou, čo bolo považované za provokáciu prorusky orientovaných účastníkov akcie a musela ho kvôli jeho bezpečnosti odviesť.
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/353851-nocnych-vlkov-vitali-na-slavine-desiatky-motorkarov/
http://www.vesti.ru/news/Russia Today: FBI organizuje všetky teroristické komploty v USA
V štruktúrach FBI sa dnes pohybuje okolo 15000 tajných agentov, čo je asi desaťkrát viac ako ich bolo v roku 1975. Spravodajská RT tvrdí, že domáci agenti sú zodpovední za obrovské množstvo sprisahaní voči vlastnej krajine.
Vyškolení agenti sú tvorcami schém a plánov, de facto majú na teroristických akciách svoj podiel od samotného začiatku. Analýza vychádza z investigatívnej reportáže University of California – Berkeley, ktorú inštitúcia začala po útokoch z 11. septembra 2001.
Správa podľa Russia Today odhaľuje, že FBI sleduje podozrivých z uskutočnenia teroristických útokov a neskoršie ich viac-menej k útokom povzbudzuje. „Dokonca ich zásobuje zbraňami, finančnými prostriedkami a detailnými plánmi, podľa ktorých by mali postupovať,“ dodáva Russia Today.
Na jedného informátora oficiálne uvádzaného ako zamestnanca FBI, pripadajú ďalší traja, ktorí pracujú „neoficiálne a v utajení“.
Výsledky správy sú doslova šokujúce – bombové útoky na washigntonské a newyorské metro či plánovaný útok na Sears Tower v Chicagu, ktoré sa „mali odohrať“, boli pod taktovkou FBI. Iba tri útoky za posledných desať rokov nemali žiadnu spojistosť s FBI.
FBI mala asi hodinu cesty za New Yorkom navštíviť moslimskú komunitu „s ponukou“ na vykonanie teroristického útoku, ktorej niektorí súhlasili. Keď však malo dôsjť k odovzdaniu zbraní – muži cúvli. Hoci nikdy nedošlo k žiadnemu útoku, každý z nich dostal 25 rokov väzenia.
„Umelo vytvárajú zločiny, aby ich mohli vyšetrovať a potom tvrdiť, že vyhrávajú vo vojne nad terorizmom,“ uvádza zdroj. Podľa FBI ide o metódu plánu na „preventívny útok“.
Analýza tiež ukázala, že z 500 prípadov súvisiacich s terorizmom bola polovica bývalých informátorov z radov FBI, ktorí ponúkli informácie za finančné odmeny alebo vyhnutiu sa pobytu za mrežami. „Ide o také vážne záležitosti ako sú bombové útoky na budovy či metrá. Toto všetko môže presvedčiť porotu, aby ,dotyčného´dostala za mreže,“ zdôrazňuje prof. David Cole z Georgetown University.
Otázne zostáva ako sa k celej záležitosti postaví americké obyvateľstvo. Ťahá FBI za jeden povraz, aby dosiahla víťazstvo nad terorizmom alebo stojí priamo za cielenými operáciami?
Chvíľa pre pesničku: Hlas Ruska
KINO: Veľká vojna